xtrabass (xtrabass) wrote,
xtrabass
xtrabass

В пошуках фашизму.

Не знаю навіщо я вирішив це написати, бо воно дуже схоже на накидання гімна на  вентилятор. Але це не так. Просто хочу викласти свої думки.
Зараз скільки розказують про фашизм, що й я вирішив написати про своє бачення даного явища.
Отже, в сучасному  світі люди асоціюють фашизм з Третім Рейхом, Гітлером , голокостом і так далі. Не буду сильно заглиблюватися, але німці були нацистами, точніше націонал-соціалістами, а не фашистами. Чому їх почали називати фашистами - не знаю, чи для того, щоб в людей не виникало питання, чому одні соціалісти воюють з іншими, чи то, чомусь перейшло від Мусоліні на Гітлера. Не так важливо. Я хочу розібратися з сучасним фашизмом, тому, вживаючи термін "фашизм" буду мати на увазі Третій рейх і сучасні уявлення про фашизм.
Отже, що таке фашизм в книжному розумінні цього слова?
Фаши́зм (італ. fascismo, від італ. fascio — «зв'язка», «об'єднання») — різновид політичного режиму, а також радикальна, авторитарна імперіалістична політична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм,тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни й панування.
В принципі, Німеччина відповідає данним вимогам. Але, що характерно, СРСР теж відповідає їм. До чого тут СРСР, а до того, що сучасні супротивники фашизму, незалежно від їх відношення до Совєтів, є нащадками "народу переможця фашизму". Якась суперечність виникає, чи не так? А вся справа в тому, що при всій подібності режимів вони є антиподами. На відміну від широкого поняття фашизм, Третій Рейх декларував перевагу своєї нації, а це вже назизм, а не фашизм. В свою чергу Совєти поширювали ідеї інтернаціоналізму.
І, якщо ми бачимо, агресію Німеччини на інші народи, то Союз дуже не погано перемелював свої власні народи. Не знаю навіть, що ї гірше. Німецький варіант це ще одне перевтілення соціал-дарвінізму. Тобто ідеології, що дозволяє виправдати агресію в очах світової спільноти, або, хочаб, власного народу. До цього потенціальних жертв називали дикунами, єретиками, іновірцями, язичниками і так далі. Отже ми бачимо звичайний шовінізм. Виходить, можна звинуватити кого завгодно, в чому завгодно, демонізувати це до краю і оголосити священу війну. А кому її оголошувати то вже не важливо. можна содомітам, можна салоїдам (то ж гидко їсти сирий жир), можна вегетаріанцям. Кому завгодно, було б бажання. Що могло спонукати до пригноблення власного народу - мені не зрозуміло. Хоча, як на мене, то більшовицьку владу своєю можна назвати тільки з великю натяжкою.
А тепер поглянемо на Україну. Досить часто можна почути звинувачення в фашизмі, особливо на адресу добровольчих батальйонів. Чи є на це підстави? Однозначно фашистами вони бути не можуть. Бо не при владі. Але можуть підтримувати фашизм, як ідеологію. Нацизм - так само. Але чи це так?
Звичайно, окремі представники там є. Як і де завгодно. Але ж звинувачення на чомусь грунтується. Розглянемо найпоширеніші звинувачення.
1.Використання свастики і рунічних символів.
Як на мене - абсолютно не доказ. По перше всі символи моють набагато давнішу історію, ніж Третій Рейх. Використовувались до них і використовуються після них, включаючи ту ж свастику. Як виняток можна взяти лише свастику в білому колі на червоному тлі. Тут однозначно прапор Третього Рейху. Ну і ще може пару прикладів. Але я такого, щось не бачив.
2. Заклики "Москалів на ножі", "Москаляку на гіляку", "Хто не скаче - той москаль".
Останнє - взагалі безневинна кричалка. Середнє - перефразування іншого лозунга "Комуняку на гіляку", бо слово москаляка, якесь нереальне, я б сказав збочене, не притаманне українській мові. А от перше, дійсно, схоже на шовінісьтський заклик, до знищення москалів. Здавалося б шовінізм на лице. Але хто такий москаль? З початку так називали московитів. Ну не було Росії, було Московське царство і жили в ньму московити, якіх ми, поляки і білоруси звали москалями. Потім так почали називати солдат, як найбільш поширених в нашіх краях представників цього народу. А, оскільки, в армію призов йшов з усих куточків імперії, то, досить скоро, термін втратив етнічне значення і відносився до соціальної групи військових. Згодом москалями стали всі службовці і чиновники, тобто ті, хто служе москві і отримує платню з казни. Дійсно, іноді так можуть назвати і просто росіянина. Але, нажаль, люди часто не вдаються в подробиці з'ясування значення слів, які використовують.
Тому залишимо термін у спокої і подивимось на реалії. "Найфашистський" полк Азов має в свойому складі росіян. Отже цілі винещення всих росіян в них нема. А значить вороги не росіяни, а посібники кремля. Наче знову ніякого нацизму.
3. Естетика Третього Рейху.
Ну, тут вже вибачте. Естетичне питання Рейху було поставлене на широку ногу. Працювали кращі голови в світі, мабуть. Погодьтесь, однострій від Хьюго Босс, це, як би не було, Хьюго Босс, а не ватнік і кирза. Виходить, якщо дивитись відсторонено, то це просто гарно. Може не дуже гарно з моральної точки зору, але як є. Хоча, Ті ж Совєти не гнушались переробляти німецькі плакати, та й не тільки їх. Та й в формі СС я нікого не бачив, якщо чесно.
4. Мова. Ніби то в нас б'ють, а то й вбивають за російську мову. Ну це гарячка. Я у Львові чув російську, як від туристів, так і від місцеви. У Львові, курво! І нікого не вбили.
Отже, шукачі фашистів, не займалися б ви фігнею. В сучасному світі будуть називати фашистами тих, кого хочуть підкорити, так як, недавно, самі фашисти, називали інших унтерменшами. Робіть висновки, шановні.
Що до мого відношення до фашизму, воно, скоріш, нейтральне. Я не прихильник і не противник. Було таке явище, тепер нема. Символи, що використовувались нацистами вважаю не винними в діяннях їх носіїв. Та й взагалі, хто знає, як би все повернулось, якби німці не програли, що малоймовірно, але свастика, наврядчи б була під забороною зараз. Мої діди теж воювали, спочатку проти більшовиків, потім з Совєтами проти німців, але то був захист своєї землі. Не важливо під яким прапором приходив оккупант, під червоним з серпом і молотом, чи під червоним зі свастикою, чи як тепер під триколором. Першу війну, так звану громадянську, ми програли. Естафету прийняли галичани. Другу виграли, все ж таки, багато хто з солдатів Червоної Армії родився і виріс вже при СРСР, отже, яка б не була, а то було їх країна. Хоча, як на мене, влада була антинародною до мозку кісток. Але ж зовнішня навала то вище, ніж внутрішні проблеми. Взагалі то Гітлер зробив велику помилку не давши Україні незалежність. Хто зна, як би воно вийшло. Але ж незалежність не можна дати. Її можна лише вибороти. Хтось скаже, що нам незалежність впала з неба. Але я не погоджусь. По-перше, наш народ дуже довго до цього йшов, По-друге, вона не з неба, а авансом. Бо війна за незалежність іде зараз. А ті, хто кажуть, що в нас громадянський конфлікт, можуть вважити Велику вітчизняну теж громадянською війною, бо росіяни воювали по обидві сторони. Я маю на увазі РОА і тому подібні формування.

Не знаю зачем я решил это написать, ведь оно очень похоже на набрасывание говна на вентилятор. Но это не так. Просто хочу изложить свои мысли.
Сейчас столько рассказывают про фашизм, что я решил написать про свое видение этого явления.
И так, в современном мире, люди ассоциируют фашизм с Третим Рейхом, Гитлером , голокостом и так далее. Не буду сильно углубляться, ано немцы были нацистами, точнее национал-социалистами, а не фашистами. Почему их начали называть фашистами - не знаю, или для того, чтобы у людей не возникал вопрос, почему одни социалисты воюют с другими, или, почему-то перешло от Мусолини на Гитлера. Не так важно. Я хочу разобраться с современным фашизмом, потому, вупотребляя термин "фашизм" буду иметь в виду Третий Рейх и современные представления про фашизм.
Итак, что такое фашизм в книжном понимании этого слова?
Фаши́зм (итал. fascismo, от итал. fascio — «связка», «объединение») — разновидность политического  режиму, а также радикальная,авторитарная империалистичная политическая идеология, характерными признаками которой являются сильный культ личности, милитаризм,тоталитаризм,империализм и идея постоянной войны и господства.
В принципе, Германия соответствовала этим требованиям. Но, что характерно, СССР тоже соответствует им. К чему  тут СССР, а к тому, что современные противники фашизма, независимо от их отношения к Советам, являются потомками "народа победителя фашизма". Какая-то нестыковка возникает, не так ли? А все дело в том, что при всем сходстве они являются антиподами. В отличии от широкого понятия фашизма, Третий Рейх декларировал преимущество своей нации, а это уже назизм, а не фашизм. В свою очередь Советы распостраняли идеи интернационализма.
И, если мы видим, агрессию Германии на другие народы, то Союз очень не плохо перемалывал свои собственные народы. Не знаю даже, что хуже. Немецкий вариант это еще одно перерождения социал-дарвинизма. То есть идеологии позволяющей оправдать агрессию в глазах мирового сообщества, или, хотя бы, своего народа. До этого потенциальных жертв называли дикарями, еретиками, иноверцами, язычниками итак далее. То есть мы видем обыкновенный шовинизм. Виходит, можна обвинить кого угодно, в чем угодно, демониззировать это в край и объявить священную войну. А кому ее объявлять это уже не важно. можно содомитам, можна салоедам (это же мерзко есть сырой жир), можна вегетарианцям. Кому зугодно, було бы желание. Что могло толкать на угнетение собственного народа - мене не понятно. Хотя, как по мне, то большевитскую власть можно назвать своей только с большой натяжкой.
А тепер посмотрим на Украину. Достаточно часто можна услышать обвинения в фашизме, особенно в адрес добровольческих батальйонов. Есть ли для этого предпосылки? Однозначно фашистами они быть не могут. Так как не у власти. Но могут поддерживать фашизм, как идеологию. Нацизм - также само. Но так ли это?
Конечно, отдельные представители там есть. Как и где угодно. Но ведь обвинения на чем-то основываются. Рассмотрим самые распостраненные обвинения.
1 Использование свастики и рунических символов.
Как по мне - абсолютно не доказательство. Во-первых, все символы имеют намного большую историю, чем Третий  Рейх. Использовались до них и используются после  них, включая  ту же свастику. Как исключение  можно взять только свастику в белому круге на красном фоне. Тут однозначно флаг Третего Рейха. Ну и еще, может, пару примеров. Но я таких, что-то, не видел.
2. Лозунг "Москалей на ножи", "Москаляку на гиляку", "Кто не скачет - тот москаль".
Последнее - вообще невинная кричалка. Среднее - перефразирование другого  лозунга "Комуняку на гиляку", так как слово москаляка, какое-то не реальное , я бы сказал извращенное, не присущее украинскому языку. А от первое, действительно, похоже на шовинестический призыв, к уничтожению москалей. Казалось бы, шовинизм на лицо. Но кто такой москаль? Сначала так называли московитов. Ну не було России, было Московское царство и жили в нему московиты, которых мы, поляки и белорусы называли москалями. Потом так начали называть  солдат, как наиболее распостраненных представителей этого народа. А, поскольку, в армию призыв шел со всех уголков империи, то, достаточно быстро, термин утратил этническое значение и начал относится к социальной группе военных. Со временем, москалями стали все служащие и чиновники, То есть те, кто служит Москве и получает плату с казны. Действительно, иногда так могут называть просто россиянина. Но, к сожалению, люди часто не вдаются в подробности значения используемых слов.
Так что оставим термин в покое и посмотрим на реалии. "Самый фашистский " полк Азов имеет в своем составе россиян. Так что цели уничтожить всех русских нет. А значит враги не россияне, а пособники кремля. НВроде, снова никакого нацизма.
3. Эстетика Третего Рейха.
Ну тут, уж извините. Эстетический вопрос в Рейхе был поставлен  на широку ногу. Работали лучшии головы в мире, наверное. Согласитесь, форма от д Хьюго Босс, это, как бы ни было, Хьюго Босс, а не ватник и кирза. Виходит, если смотреть отстраненно, то это просто красиво. Может не очень хорошо с моральной точки зрения, но как есть. Хотя , те же Советы не гнушались переделывать немецкие плакаты, да и не только их.  Да и в форме СС я никого не видел, если честно.
4. Язык. Как будто у нас бьют, а то и убивают за русский язык. Ну это бред. Я во Львове слышал русский, как от туристов, так и от местных. Во Львове, сука! И никого не убили.
Так что, искатели фашистов, не занимались бы вы фигней. В современном мире будут называть фашистами тех, кого хотят покорить, так как, недавно, сами фашисты, называли других унтерменшами. Делайте выводы, уважаемые.
Относительно моего отношения к фашизму, оно, скорее, нейтральное. Я не сторонник и не противник. Было такое явление, теперь нет. Символы, что использовались нацистами, считаю не виновными в деяниях тех, кто их использовал. Да и вообще, кто знает, как бы все повернулось, не проиграй немцы, что маловероятно, но свастика не была бы под запретом, как сейчас. Мои деды тоже воевали, сразу проти большовиков, потом с Советами, против немцев, но то была защита своей земли. Не важно под каким флагом приходил оккупант, под красным с серпом и молотом, или под красным со свастикой, или, как сейчас, под триколором. Первую войну, так называемую гражданскую, мы проиграли. Естафету приняли галычане. Другую выиграли, все таки, много кто из солдат Красной Армии родилс и вырос уже при СССР, то есть, какая бы не была, но то была их страна. Хотя, как по мне, власть была антинародной, до мозга костей. Но внешняя угроза намного выше внутренних дрязг. Вообще-то Гитлер сделал большую ошибку, не дав Украине независимость. Кто знает, как бы оно вышло. Но ведь независимость нельзя дать, ее можно только выбороть. Кто-то скажет, что нам независимость упала с неба. Но я не соглашусь.Во-первых, наш народ очень долго к этому шел, во-вторых, она не с  неба, а авансом. Так как война за независимость идет сейчас. А те, кто говорит, что у нас гражданский конфликт, могут считать Великую Отечественную тоже гражданской, ведь русские воевали по обе стороны. Я имею ввиду  РОА і тому подобные формирования.

Доповнення:

Связка третьего рейха и фашизма возникла после речи Левитана 22 июня 1941 года. Он тогда зачитал по радио текст в котором значились "Немецкие, фашистские захватчики".. через запятую.. имелись в виду немецкие нацисты и их союзники фашисты - итальянцы, венгры и кто-то там еще был.. Но на слух это воспринималось как "немецко-фашистские".. А фашистская партия Германии к 1941 году уютно расположилась по тюрьмам и лагерям - не любил Гитлер фашистов. Как союзников с трудом терпел по необходимости.
Tags: История, Культура
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 86 comments